Loot.bet

Seksioni i basteve sportive dhe cilësia e koeficientëve

Në web-faqen Loot.bet do të gjeni një përzgjedhje të mirë të lojërave konkurruese; në total deri në gjashtëmbëdhjetë, megjithëse tituj të rinj shtohen rregullisht.

Kemi parë cilësinë e koeficientëve për këtë përmbledhje të Loot.bet dhe jemi befasuar këndshëm. Duke marrë parasysh se ato janë të reja në industri dhe ende janë një bastshkrues me vëllim relativisht të ulët, Loot.bet funksionon në një diferencë prej 5.6%. Megjithëse, mund të kërkoni në sit për tregje që ofrojnë koeficientë me vlerë edhe më të mirë. Sportet klasike nuk shtyhen në të njëjtën mënyrë si eSports në Loot.bet, por disi çuditërisht mund të gjesh ende ndeshje me koeficientë të respektueshme, megjithëse zgjedhja e ngjarjeve është e kufizuar.

Një vështrim në tregjet e ofruara për ngjarjet eSports zbulon një listë gjithëpërfshirëse që përfshin të gjithë titujt që prisni dhe shumicën e turneve të botës. Në çdo kohë ka rreth 60 ndeshje për të vendosur bastet tuaja, dhe për të provuar njohuritë tuaja të specializuara të lojës. Ndërsa hulumtonim këtë rishikim të Loot.bet, pamë ngjarje me dhjetë mundësi të ndryshme bastesh.

Më të njohurit për fillestarët janë fituesit e ndeshjeve dhe fituesit e hartave, të cilat janë një bast fitimi / humbje drejt përpara, por gjithashtu mund të përparoni në bastet më komplekse kur të jeni gati. Këto përfshijnë nëse do të ketë një numër të barabartë ose të rastësishëm të periudhave të shkurtra, numrin e vrasjeve, vrasjen e parë, fituesin e një xhirimi dhe ekipi i parë që arrin dhjetë vrasje.

Ju keni mundësinë të vendosni baste në Counter Strike: Global Offensive, Starcraft, League of Legends, Dota 2 dhe shumë lojëra të tjera të cilat nuk janë bërë ende aq të vendosura. Shikoni Smite, Hearthstone dhe Overwatch nëse ndiheni si një pushim nga titujt më të mëdhenj.

Përdorimi i faqes në internet të Loot.bet

Loot.bet ka një ndjesi bashkëkohore dhe faqja në internet sigurisht është e drejtuar drejt një vije lojrash. Sfondi i së zezës së heshtur u hap vendin grafikëve të mëdhenj, shumëngjyrësh dhe të mprehtë. Lojërat shënohen me shënja të vogla dhe përmes qendrës së ekranit gjendet një shirit navigimi, kjo tregon të gjitha sportet e ndryshme elektronike për të cilat mund të vini bast këtu. Në fund të listës ka edhe një lidhje me Sportet Klasike. Duket sikur është shtuar si një mendim i mëvonshëm, por kjo pritet nga një platformë e cila ka të bëjë me eSports.

Ju mund të klikoni në një lojë për të parë çdo ngjarje aktuale ose të ardhshme të drejtpërdrejtë, së bashku me një listë të plotë të basteve para ndeshjes. Nëse shihni diçka që ju pëlqen, klikoni në simbolin plus në të djathtë për të parë çdo bast të disponueshëm në atë turne. Bëni një përzgjedhje dhe nëse jeni regjistruar tashmë, do të shihni detajet në një biletë në të djathtë. Këtu mund të shkruani në kunjin që dëshironi të vendosni dhe të shihni se cili mund të jetë fitimi juaj, nëse bëni një parashikim të saktë. Mund të përdorni gjithashtu një shirit kërkimi në mes të faqes, për të gjetur ekipe individuale, ose të zgjidhni Tournaments për të kërkuar ngjarje që shfaqin një lojë të veçantë, ose të gjitha lojërat.

Paneli i përdoruesit mund të mos jetë më intuitivi, pasi shumica lejojnë pjesëmarrësit të klikojnë thjesht në një kunj sesa të shkruajnë një në të, dhe shiriti qendror nuk mund të tregojë listën e plotë të lojërave për shkak të kufizimeve të hapësirës. Sidoqoftë, si pjesë e këtij rishikimi të Loot.bet ne ishim në gjendje të gjenim atë që na duhej dhe në përgjithësi përvoja ishte e mirë.

Mbulimi i basteve, bastet e drejtpërdrejta dhe transmetimi i drejtpërdrejtë

Loot.bet u siguron anëtarëve të saj baste para ndeshjes dhe drejtpërdrejtë në eSports, por edhe sporte tradicionale si volejboll, hendboll, hokej mbi akull, basketboll, tenis dhe futboll. Sidoqoftë, pas vetëm disa çastesh në sit, do të shihni se ndërfaqja është shumë më e drejtuar për bastet eSports.

Bastet drejtpërdrejtë janë pa dyshim zhvillimi më emocionues për  në industrinë e lojërave në internet gjatë viteve të fundit. Shumë shpejt është bërë e zakonshme, pasi teknologjia për ta realizuar atë është më e disponueshme. I njohur gjithashtu si në bastet e lojërave, bastet e drejtpërdrejta janë një shërbim që u ofron lojtarëve mosmarrëveshje në garat eSports nga e gjithë bota.

Deri kohët e fundit, bastet drejtpërdrejt kufizoheshin kryesisht në tregjet më të mëdha, në sportet tradicionale si futbolli dhe ragbi. Por një opsion në lojë tani është më i zakonshëm në eSports. Duke përdorur informacionin dhe statistikat e ofruara nga Loot.bet, njerëzit mund të vendosin baste gjatë veprimit, në varësi të mënyrës se si ndihen se po performon një ekip i veçantë, ose një lojtar. Sistemi i drejtpërdrejtë i basteve shton dinamizëm në procesin e basteve dhe transmetimit e bën çdo ngjarje të ndihet shumë më tërhqëse.

Për të parë një transmetim të një ngjarjeje për të cilën po vini bast në Loot.bet, ekziston një lidhje e ngulitur në platformën Twitch. Thjesht shikoni për lojërat e shënuara ‘Drejtpërdrejt’ dhe pastaj klikoni në ikonën e lojës. Mund të shikoni edhe kur nuk jeni të regjistruar në një llogari, ose si një jo-anëtar. Twitch transmetoi një gamë të madhe të turneve të lojrave dhe përmbajtje të tjera për komunitetin eSports, si biseda prapa skenave me lojtarët.

Bonuse të ofruara në Loot.bet

Për të marrë bonusin e tyre bujar të mirëseardhjes, thjesht futni kodin LOOT kur të bëni një depozitë për herë të parë. Depozita juaj do të dyfishohet, deri në një vlerë prej 100 €. Për t’u kualifikuar për promovimin, do të duhet të plotësoni llogarinë tuaj me të paktën 5 €, ose ekuivalentin e saj në monedhën e vendit. Ju mund të përdorni çdo mënyrë pagese përveç bitcoin për të përfunduar transaksionin. Pasi të pranoni bonusin 100%, ka kërkesa që duhet të plotësohen. Kryesisht, ju duhet të vendosni baste që arrijnë gjithsej dhjetëfishin e shumës së plotë të bonusit dhe depozitës tuaj në para, brenda 180 ditëve nga kryerja e pagesës në llogarinë tuaj.

Bastet me shanse 9/10 ose më shumë llogariten në total, për sa kohë që ato janë zgjidhur plotësisht ose me humbje ose me fitore. Nëse do të vendosni baste të kombinuara, ato gjithashtu llogariten, por vetëm nëse secila përzgjedhje individuale ka shanse prej 9/10 ose më shumë. Ju do të jeni në gjendje të tërhiqni fonde nga llogaria juaj vetëm kur këto kërkesa të plotësohen plotësisht. Vlen të kihet parasysh kjo para se të regjistroheni për bonusin, sepse edhe pse 100% shtesë është një nxitje e konsiderueshme për çdo depozitë, nëse nuk i plotësoni kërkesat brenda kohës së caktuar, bonusit tuaj, fitimeve tuaja dhe depozitës tuaj të parave të gatshme janë humbur.

Çdo javë Loot.bet shpërblen lojtarët e saj më aktivë me artikuj të kërkuar të Dota 2 dhe CS: GO. Për të qenë me një shans për të fituar, do të duhet të vendosni baste me para të vërteta dhe të jeni një fitues i rregullt për një periudhë shtatë ditore. Kjo do t’ju fitojë një vend në Shkallën e Fituesve Javorë. Nëse keni pasur më shumë fitime sesa anëtarët e tjerë deri në fund të javës do t’ju jepet çmimi i tyre i lartë, por gjithashtu mund të vlerësoheni për të ardhur në vendin e dytë ose të tretë. Për të parë nëse jeni fitues, shikoni për azhurnime të hënën. Këto gjenden në një tabelë në anën e djathtë të faqes. Fituesve gjithashtu u dërgohet një email duke i uruar dhe këshilluar për çmimet e ofruara. Pasi të keni zgjedhur një shpërblim, ai transferohet në llogarinë tuaj brenda tre ditësh. Keni vetëm një javë për të kërkuar çmimin, kështu që mbani një vëzhgim në kutinë tuaj për një mesazh nga support@Loot.bet çdo të hënë.

Pagesa e parave në një llogari Loot.bet

Për të bërë një depozitë në llogarinë tuaj Loot.bet, filloni duke hyrë dhe duke lundruar në faqen e depozitës. Përdorni listën zbritëse të opsioneve të pagesës për të zgjedhur një që ju përshtatet dhe ndiqni udhëzimet për të mbushur llogarinë tuaj. Mund të përdorni karta krediti dhe debiti, duke përfshirë Diners Club, Visa dhe MasterCard. Ose mund të shkoni për një shërbim në internet si iDeal, Neteller ose Skrill.

Përndryshe, ju mund të paguani për bastet duke përdorur një shërbim të quajtur Skinspay. Kjo ju mundëson të shtoni fonde duke shitur artikuj virtualë nga inventari juaj Dota 2, ose nga CS: GO. Për të filluar, zgjidhni Skinspay nga opsionet tuaja të pagesës dhe shkruani në lidhjen tuaj të tregtisë, nëse nuk mund ta mbani mend lidhjen tuaj, klikoni “Merre”. Sapo të përfundojë ajo fazë, Loot.bet do t’ju transferojë në një sit partner. Ju zgjidhni artikujt për të shitur, konfirmoni se jeni të kënaqur me çmimin dhe pranoni tregtinë. Paratë do të transferohen në bilancin tuaj të Loot.bet dhe mund t’i përdorni për të vendosur bast. Për të përdorur këtë shërbim, ju duhet një llogari në Nivelin 1 ose më shumë dhe inventari juaj duhet të bëhet publik.

Loot.bet gjithashtu pranon Bitcoin si një metodë depozite dhe ky opsion u mundëson kompanive që të përdorin faqen në mënyrë anonime. Bitcoin është një monedhë virtuale e përdorur në internet, ajo ekziston prej disa vitesh dhe tregtohet midis kuletave në internet për të paguar për shërbime dhe mallra. Ju mund të blini Bitcoins në internet dhe ato janë plotësisht të ligjshme r, pavarësisht se konsiderohen një monedhë e huaj nga qeveria.

Nëse jeni të gatshëm të plotësoni bilancin tuaj dhe gjithashtu të tërhiqni çdo fitim që bëni në një portofol Bitcoin, Loot.bet zakonisht nuk do t’ju kërkojë të kaloni procesin normal të verifikimit të ID. Për më tepër, nëse nuk kanë ndonjë arsye për të dyshuar se ka ndodhur diçka e paligjshme, ata nuk do të kërkojnë as detaje si vendi i banimit ose adresa juaj. Ju mund të përdorni Bitcoin duke e zgjedhur atë si monedhën tuaj kur hapni një llogari Loot.bet, atëherë mund të vini bast siç do të përdorni çdo lloj monedhe tjetër.

Tërheqja e Fitimeve tuaja

Për të qenë në përputhje me ligjet ndërkombëtare për pastrimin e parave, Loot.bet inkurajon klientët e tyre të tërheqin para duke përdorur metodën që ata përdorin për të bërë depozitat. Pra, nëse preferoni të bëni një tërheqje duke përdorur një metodë e cila nuk është e disponueshme për ju, do të duhet së pari të bëni një depozitë duke përdorur atë metodë.

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj për të kërkuar një tërheqje, ekipi i Loot.bet hedh një vështrim në detajet dhe duke supozuar se gjithçka është në rregull, verifikojeni atë. Ky proces përfundon zakonisht brenda një periudhe 24-orëshe, por në kohë të ngarkuara, ose gjatë festave zyrtare, mund të zgjasë deri në 72 orë. Kur lind një çështje dhe ata nuk janë në gjendje të bien dakord për tërheqjen, ju do të njoftoheni sa më shpejt të jetë e mundur.

Një nga arsyet më të zakonshme për refuzimin ose vonesën e një kërkese tërheqjeje është anëtarët që nuk japin prova të identitetit të tyre. Në përputhje me ligjin ndërkombëtar, nëse hapni një llogari dhe dëshironi të tërhiqni para, do t’ju duhet të paraqisni në Loot.bet një kopje të pasaportës tuaj dhe vërtetimin e adresës tuaj, ky mund të jetë çdo dokument zyrtar që tregon detajet tuaja personale. Faturat e shërbimeve dhe deklaratat bankare që janë nën gjashtë muaj të vjetra zakonisht konsiderohen të duhurat për procesin.

Shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja e mëtejshme

Nëse nuk jeni të sigurt për ndonjë aspekt të faqes, ose nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me llogarinë tuaj, mund të kontaktoni ekipin e mbështetjes së klientit Loot.bet për ndihmë. Si pjesë e këtij rishikimi të Loot.bet kemi gjetur se postat elektronike në adresën e tyre të caktuar; support@Loot.bet, iu përgjigjën brenda 24 orëve dhe opsioni i tyre i bisedës së drejtpërdrejtë u përgjigj shpejt, duke supozuar se ju telefononi brenda orarit të tyre të hapjes.

Stafi është në dispozicion tuaj gjatë gjithë kohës edhe lundrimi juaj do të bëhet mëw i thjeshtë.Seksioni i ndihmës paraqitet në formën e një FAQ, por fatkeqësisht nuk është jashtëzakonisht informues për çështjet më të përgjithshme. Në vend të kësaj, ajo shikon një sërë problemesh në dukje të rastësishme – e para është:Pse koeficientët në hartat e reja në një turne me shumë raunde nuk shfaqen automatikisht? ’- të cilat nuk ofrojnë mbulim të faqes së plotë.

Siguria dhe Besueshmëria

Loot.bet përputhet me të gjitha standardet e industrisë së kartave të pagesave kur bëhet fjalë për sigurinë, që do të thotë se është një vend i sigurt për të kryer transaksione financiare. Ata shfaqin një vulë miratimi që konfirmon se ata kanë përmbushur Standardin e Sigurisë së të Dhënave të Industrisë së Kartave të Pagesave (PCI DSS). Kjo do të thotë se opsionet e tyre të pagesës dhe ruajtja e të dhënave të kartës së kreditit janë konsideruar të sigurta. Libri sportiv operon nga Qipro dhe ka një licencë lojrash nga ishulli Karaibe i Curacao, kështu që ata janë plotësisht të rregulluar dhe të autorizuar si libralidhës.

AVANTAZHET

 • Lojërat e fatit me përgjegjësi promovohen me një seksion kushtuar kumarit në moderim
 • Mjaft opsione kur bëhet fjalë për të bërë një depozitë.
 • Ju mund të vini bast në mënyrë anonime nëse dëshironi

DISAVANTAZHET

 • Asnjë aplikacion celular
 • Promovime të kufizuara dhe pa oferta të vazhdueshme
 • Faqja e web kërkon më shumë punë

 

Pyetje rreth-Loot.bet

 • Si të hapim nje llogari në Loot.bet bet?

Hapja e një llogarie në Loot.bet është një proces i cili zgjat shumë pak dhe nuk kërkon që ju të zotëroni donjë infromacion ekstra në infromatikë.Kompania ka mundësuar një proces të thjeshtë që të gjithë të kenë mundësi që të logohen në një mënyrë të shpejtë dhe të mos hasin asnjë problem në regjistrimin e tyre.Ofrohen 3 mënyra se si ju mund të bëheni pjesë me anë të email,me numër telefoni dhe me një klikim të vetëm ju mudn të zgjidni mes mundësive të ofruar.Pasi ju keni bërë zgjedhejn vendosni dhe nje fjalë kalim dhe do të keni aksesin e plotë për të naviguar në Loot.bet.

 • Pse duhet adresa e email-it?

Ashtu si shumica dërrmuese e blerësve online, Loot.bet komunikojnë me klientët e tyre duke përdorur email. Do t’ju duhet t’i siguroni atyre një llogari aktive si pjesë të procesit të konfigurimit dhe t’i mbani të informuar për çdo ndryshim në adresën tuaj të emailit. Kjo siguron që ju të mund të mbani sigurinë tuaj personale, duke rivendosur fjalëkalimin tuaj rregullisht për shembull, dhe të dëgjoni për çdo ofertë nga Loot.bet ndërsa ato njoftohen. Gjithashtu, nëse ka ndonjëherë ndonjë problem me një pagesë ose një tërheqje, bastardi do të përdorë adresën tuaj të emailit për t’ju informuar se çfarë po ndodh. Loot.bet dërgon një buletin të rregullt me azhurnime mbi promovimet e tyre të ardhshme dhe informacione në lidhje me bastet, kështu që mos e trajto postën e tyre si postë të bezdisshme ose mund të humbasësh.

 • Si mund ta përfitoj bonusin në Loot.bet

Oferta e regjistrimit të Loot.bet mund të shohë që ju filloni udhëtimin tuaj me këtë operator me një bast pa rreziqe. Ne do t’ju tregojmë se si mund ta kërkoni këtë ofertë dhe pse ky operator mund të jetë një zgjedhje e mirë për nevojat tuaja të basteve sportive në internet.

 • Si mund të depozitoj në Loot.bet?

Për të bërë një depozitë në llogarinë tuaj Loot.bet, filloni duke hyrë dhe duke lundruar në faqen e depozitës. Përdorni listën zbritëse të opsioneve të pagesës për të zgjedhur një që ju përshtatet dhe ndiqni udhëzimet për të mbushur llogarinë tuaj. Mund të përdorni karta krediti dhe debiti, duke përfshirë Diners Club, Visa dhe MasterCard. Ose mund të shkoni për një shërbim në internet si iDeal, Neteller ose Skrill

 • Si mund të tërheq fitimet e mia në Loot.bet?

Loot.bet inkurajon klientët e tyre të tërheqin para duke përdorur metodën që ata përdorin për të bërë depozitat. Pra, nëse preferoni të bëni një tërheqje duke përdorur një metodë e cila nuk është e disponueshme për ju, do të duhet së pari të bëni një depozitë duke përdorur atë metodë.

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj për të kërkuar një tërheqje, ekipi i Loot.bet hedh një vështrim në detajet dhe duke supozuar se gjithçka është në rregull, verifikojeni atë. Ky proces përfundon zakonisht brenda një periudhe 24-orëshe, por në kohë të ngarkuara, ose gjatë festave zyrtare, mund të zgjasë deri në 72 orë. Kur lind një çështje dhe ata nuk janë në gjendje të bien dakord për tërheqjen, ju do të njoftoheni sa më shpejt të jetë e mundur.

Lootbet_logo

100€ bonus i depozitës së parë