22Bet Albania

Informacione të përgjithshme rreth BC 22Bet Albania

Ofruesi i basteve 22Bet Albania ka filluar punën e tij në vitin 2017. Kompania ofron shërbimet e saj në territorin e Federatës Shqiptare ekskluzivisht përmes faqes së internetit 22bet.com (ose një pasqyre), e cila është e disponueshme në gjuhën shqipe. Për fat të keq, ofruesi i basteve nuk ka pika lokale të basteve. BC 22Bet Albania ende nuk ka marrë leje nga Drejtoria e Tatimeve, dhe pa këtë nuk mund të hapë zyra në vend. Prandaj, tani për tani, lojtarët mund të përdorin portalin në internet. Dhe në rastet e bllokimit të tij nga Roskomnadzor, – përdorni pasqyrat ose shërbimin VPN për të hyrë në sit.

Për 3 vjet, 22Bet Albania jo vetëm që është bërë një zyrë e njohur mes lojtarëve shqiptarë, por gjithashtu ka filluar të konkurrojë me bastvënës të mëdhenj në internet, si 1xStavka, PariMatch dhe Leon. Popullariteti i kompanisë qëndron në një ofertë interesante (një përzgjedhje e madhe e basteve dhe lojërave të fatit), një faqe interneti e përshtatshme, një gamë e gjerë e mënyrave të pagesës, etj. Në përmbledhjen e sotme do t’u hedhim një vështrim të shpejtë avantazheve dhe disavantazheve kryesore të 22Bet.

Licencë në 22Bet Albania

BC 22Bet Albania nuk ka zyra në terren në Shqipëri dhe kompania ofron shërbimet e saj ekskluzivisht në internet. Një faqe interneti në shqip është në dispozicion të përdoruesve, e cila operon me licencë nga qeveria e Kuraçaos. Autorizimin e lëshuar nga Curaçao eGaming mund ta gjeni në seksionin 8048/JAZ të faqes së internetit të autoritetit licencues.

Fatkeqësisht, kjo licencë nuk është e mjaftueshme për të vepruar në territorin e Shqipërisë. Pas ndryshimeve në Ligjin për Bastet dhe Ligjin për Taksat, kompania duhet të marrë një licencë nga Drejtoria e Përgjithshme Tatimore e Shqipërisë. Pas kësaj, duhet të lidhni një marrëveshje me MCCIS. Dhe vetëm atëherë bastvënësi 22Bet Albania mund të hapë PTS-të e veta dhe të pranojë lojtarë në internet. Sidoqoftë, përdoruesit mund të shijojnë vendosjen e basteve përmes faqes në internet pa pritur për një licencë lokale. Meqenëse mund të bllokohet, sugjerojmë të përdorni një link alternativ nga rishikimi ynë (i disponueshëm në titullin e artikullit).

Faqja e internetit dhe aplikacioni celular nga 22Bet Albania

Betting contra 22Bet Albania urdhëroi zhvillimin e një portali bixhozi nga kompania që krijoi faqen e internetit 1xBet. Prandaj, përdoruesit mund të gëzojnë përfitime të ngjashme, për shembull, një përzgjedhje të madhe të versioneve gjuhësore në faqe ose shpejtësi të ngarkimit të faqes. Për më tepër, faqja e internetit e 22Bet është plotësisht e optimizuar për celularë. Në këtë mënyrë përdoruesit mund të vendosin baste ose të luajnë lojëra nga shfletuesit e njohur në pajisje të ndryshme. Dhe, ndryshe nga 1xBet, nuk është e mbingarkuar me animacione. Prandaj, funksionon shumë shpejt.

Zotëruesit e telefonave celularë që përdorin sisteme operative Android dhe iOS mund të instalojnë aplikacionin celular. Është në dispozicion për shkarkim nga faqja e internetit e bastvënësve. Përveç kësaj, personat që zotërojnë një iPhone dhe iPad mund ta instalojnë aplikacionin direkt nga App Store. Ky opsion instalimi do të jetë shumë më i shpejtë dhe më i sigurt.

Programi celular nga 22Bet Albania ka një gamë të gjerë funksionesh dhe opsionesh. Sidoqoftë, lojtarët nuk kanë mundësi të luajnë kazino, poker dhe disa lojëra të tjera të fatit online në internet. Në të njëjtën kohë, transmetimi online i ngjarjeve të cilat nuk janë të disponueshme në faqen e internetit, janë të disponueshme për përdoruesit.

Krijimi i një profili lojërash në 22Bet Albania

Vetëm përdoruesit e regjistruar mund të vendosin baste në faqen e internetit ose përmes aplikacionit 22Bet Albania. Krijimi i një profili loje nuk është proces i ndërlikuar. Formulari i regjistrimit përfshin fushat kryesore për të plotësuar: emrin dhe mbiemrin e përdoruesit, email-in, fjalëkalimin, vendin e qëndrimit dhe kursin e këmbimit të monedhës. Aktivizimi i profilit kryhet duke klikuar linkun që ndodhet në mesazhin e marrë me e-mail. Bastvënësi mund të kërkojë gjithashtu dorëzimin e dokumenteve për verifikimin e identitetit. Pas kësaj, lojtari mund të përdorë shërbimet e zyrës së bastvënësit.

Siç mund ta imagjinoni, procesi i regjistrimit të një përdoruesi të ri në 22Bet Albania zgjat disa minuta. Dhe, nëse keni ndonjë vështirësi, mund të kontaktoni shërbimin e suportit, i cili funksionon gjatë gjithë kohës.

Oferta promocionale dhe bonuse nga 22Bet Albania

Bastvënësi 22Bet Albania mund të lëvdohet me bonuse interesante dhe promovime për lojtarët. Mundësia e parë për të marrë një shpërblim nga një bastvënës ndodh gjatë regjistrimit. Kompania fton të gjithë të sapoardhurit të marrin një bonus deri në 9.000 rubla. Kjo shumë kreditohet në një llogari të veçantë pasi të jetë bërë depozita e parë, dhe është e barabartë me 100% të shumës së depozitës.

Mund të njiheni me ofertat e tjera në seksionin “Bonuse”. Këtu mund të gjeni oferta për lojëra kazinoje ose baste sportive. Mes ofertave, mund të gjeni oferta të përhershme (për shembull, një bonus për ditëlindje) dhe periodike. Kështu, lojtari mund të planifikojë lojën e tij në mënyrë që të marrë shpërblimin maksimal nga bastet.

Bastet sportive dhe lojërat nga 22Bet Albania

Bastvënësi 22Bet Albania mund të konkurrojë me bastvënës të tjerë të mëdhenj shqiptarë në numrin e basteve sportive. Linja e ndërmarrjes përfshin qindra ngjarje në ditë për mbi 40 sporte. Këtu mund të gjeni baste për futboll, hokej, basketboll, hendboll, golf, kriket, Formula 1, etj. Gjithashtu është e mundur të vendosni bast në kohë reale. Këto ngjarje janë postuar në seksionin “Live”.

Përdoruesit që janë të interesuar në bastet e sporteve ose në ngjarje jo-sportive, si për shembull politika, moti, lotaritë, mund të gjejnë argëtime përkatëse në faqen e internetit të bastvënësit. Ato janë në dispozicion në seksionet “Line” ose “Cybersport”.

Gjithashtu vlen të përmenden lojërat e fatit. Në faqen e internetit 22Bet Albania, lojërat klasike të fatit janë në dispozicion në tryeza me ndarës të vërtetë të letrave. Gjithashtu mund të gjeni lojëra elektronike nga shitës të ndryshëm të programeve kompjuterikë. Midis tyre janë 1x2gaming, 2by2 Gaming dhe 7 Mojos. Dhe më e rëndësishmja, numri i makinave të fatit është vazhdimisht në rritje.

Depozitat në llogari dhe fitimet e tërhequra në 22Bet Albania

Bastvënësi 22Bet u ofron përdoruesve nga Shqipëria më shumë se 36 mundësi për të bërë transferime përkatësisht nga një llogari lojërash në një llogari tjetër. Kur e krahason me konkurrentët, kjo është një veçori mjaft e rëndësishme. Metodat e rimbushjes së llogarisë përfshijnë:

 • Transfertat përmes kartave bankare Visa dhe MasterCard.
 • Portofolet elektronik B-Pay, PerfectMoney, Epay dhe të tjerë.
 • Sistemi i pagesave të paguesit.
 • Terminali i pagesave 24 AllTime.
 • Kriptovaluta Bitcoin, Dash, Ethereum dhe të tjerë.
 • Para në dorë në Telepay dhe Amigo.

Opsionet e tërheqjes nuk janë shumë të ndryshme. Ato mund të gjenden në seksionin “Pagesat”.

Gjithashtu duam të theksojmë se shuma minimale për depozitimin e parave është 50 rubla dhe për tërheqjen – 100 rubla. Të gjitha veprimet kryhen pa komision nga 22Bet Albania.

Shërbimi i suportit në 22Bet Albania

22Bet Albania u ofron përdoruesve të saj një shërbim mbështetje 24/7. Është në dispozicion në shqip. Mund të bëni pyetje në lidhje me funksionimin e portalit ose në lidhje me problemet që mund të shfaqen në këtë faqe, duke përdorur metodat e mëposhtme:

 • Përmes bisedës online në internet, e cila është e disponueshme në këndin e poshtëm në të djathtë të ekranit.
 • Adresa e postës elektronike. Faqja ofron e-mail për pyetje mbi mbështetjen e lojtarëve support@22bet.com, sigurinë, politikën e privatësisë, etj. Këto adresa mund t’i gjeni në seksionin “Kontaktet”
 • Formulari i kontaktit, i cili gjendet gjithashtu në “Kontaktet”.

Të gjitha pyetjeve u jepet përgjigje me postë brenda 24 orësh. Ndihma përmes bisedave online në internet është opsioni më i shpejtë i komunikimit. Operatorët përgjigjen brenda pak minutash.

Përfundime rreth 22Bet in Albania

Tregu shqiptar i basteve po zhvillohet në mënyrë dinamike, pavarësisht kufizimeve të ndryshme nga autoritetet. Ka kompani lokale dhe të huaja që veprojnë në vend që përpiqen të sigurojnë kushtet më të mira për lojtarët e tyre. 22Bet Albania ka zënë një pozicion drejtues në treg falë një oferte interesante bastesh dhe lojërash bixhozi, një faqeje interneti të thjeshtë, një aplikacioni celular, mbështetjes së lojtarëve me cilësi të lartë dhe metodave të ndryshme të pagesës.

22Bet Albania ofron shërbimet e saj përmes faqes së saj të internetit, e cila është e disponueshme në shqip. Mbështetja ofrohet gjithashtu nga shqipfolës, duke e bërë më të lehtë për përdoruesit të zgjidhin problemet e tyre. Për sa i përket licencës, bastvënësi ka dokumente nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Kuraçao. Sidoqoftë, nuk ka licencë nga Drejtoria e Përgjithshme Tatimore e Shqipërisë, gjë e cila ndikon në mungesën e zyrave në vend.

Bastvënësi 22Bet është një kompani interesante për fillestarët dhe lojtarët me përvojë.

Pyetjet më të shpeshta në lidhje me punën e 22Bet:

✅ A ka licencë në 22Bet Albania?

Kompania e basteve 22Bet zhvillon aktivitetet e saj në Shqipëri përmes faqes zyrtare të internetit 22bet.com me licencë nga Komisioni i Lojërave të Fatit Kuraçao. Bastvënësi nuk ka marrë ende leje nga Drejtoria e Përgjithshme Tatimore e Shqipërisë. Prandaj, PPP-të nuk janë të disponueshme në vend dhe faqja mund të bllokohet nga Roskomnadzor. Në rast bllokimi, ju rekomandojmë të përdorni një pasqyrë ose shërbime të përditësuara për të ndryshuar adresën IP dhe pikën e lidhjes (shërbimet VPN). Disa shembuj të programeve të tilla janë NordVPN, Surfshark etj.

💵 Çfarë bonus regjistrimi do të marrin të sapoardhurit në 22Bet Albania?

Bastvënësi 22Bet Albania u ofron të gjithë lojtarëve të rinj një bonus deri në 9,000 rubla. Do të merret shumë thjesht: mjafton të kalosh në procedurën e regjistrimit, të aktivizosh profilin dhe të bësh depozitimin e parë. Shuma e tarifës së mirëseardhjes është e barabartë me 100% të shumës së depozituar, por jo më shumë se *shuma e mësipërme

* Kur përdorni një kod oferte, kjo shumë mund të rritet. Ju mund të gjeni një kod promovimi të partnerit në faqen tonë të internetit.

📱 A ka ndonjë aplikacion për Android dhe iOS nga 22Bet Albania?

Po, ka. Bastvënësi po përpiqet të zhvillojë shërbimet e tij në hap me kohën. Prandaj, 22Bet Albania ka përgatitur një zgjidhje moderne për përdoruesit e celularëve. Aplikacioni celular është i disponueshëm për Android dhe iOS. Mund ta shkarkoni programin nga faqja zyrtare e internetit ose nga App Store (për përdoruesit e iOS).

Aplikacioni ju lejon të kryeni shumicën e veprimeve pa përdorur faqen. Përveç kësaj, ekziston një mundësi e veçantë për lojtarët – shikimi i ndeshjeve në internet, i cili nuk është i disponueshëm për përdoruesit e faqes.

💳 Cilat mënyra pagese mbështet 22Bet Albania?

BC 22Bet Albania ka lidhur më shumë se 30 opsione për depozitimin e parave në një llogari dhe tërheqjen e fitimeve. Shumica e tyre janë të ngjashme, megjithëse disa opsione janë në dispozicion vetëm për njërin nga veprimet. Lojtarët mund të përdorin transferime në kartat Visa dhe MasterCard, portofolet elektronike B-Pay, Perfect Money dhe Epay, portofolat e pagesave Payeer, depozita të parave në para në dorë, etj.

Bastvënësi 22Bet Albania nuk ngarkon komisione për tërheqjen dhe depozitat. Mund të njiheni me mënyrat aktuale të pagesave në seksionin “Pagesat”.

Avantazhet dhe disavantazhet
 • Funksionaliteti i faqes në internet dhe aplikacionit celular.
 • Baste në mbi 40 sporte.
 • Bonus i madh për regjistrim.
 • Është në dispozicion suporti në gjuhën shqipe.
 • Asnjë licencë nga Drejtoria e Përgjithshme Tatimore e Shqipërisë.
 • Nuk ka numër linje telefonike.
 • Tërheqjet mund të zgjatin deri në 7 ditë.
22Bet Albania

Bonus 122% deri në 100 EUR

Regjistrohu Regjistrohu