Betwinner Shqipëri

Informacion prezantues në lidhje me Betwinner Shqipëri

Tregu i lojërave të fatit në Shqipëri është mjaft i madh dhe konkurrues. Ekzistojnë rreth 20 kompani të licencuara që veprojnë – nënkontraktorë të markave ndërkombëtare apo kompanive lokale të bixhozit. Kjo pavarësisht kushteve të rrepta për marrjen e një leje për të siguruar shërbime në Republikën e Shqipërisë. Për t‘u regjistruar si një biznes i tillë, duhet të jesh person i regjistruar juridik dhe të kesh zyrat qendrore në Shqipëri. Përveç kësaj, është e nevojshme të lidhet një marrëveshje me një nga 2 TSUPIS – një organizatë krediti që vepron si ndërmjetës mes lojtarit dhe kompanisë së lojërave të fatit. Vetëm atëherë kompania mund të aplikojë për status ligjor.

Betwinner Shqipëri filloi të ofronte shërbime në internet në vitin 2018. Kjo është një nga kompanitë më të reja të lojërave të fatit në vend, e cila tashmë ia ka dalë të hyjë në dhjetë kompanitë më të njohura të basteve mes shqiptarëve. Kjo ka ndodhur pavarësisht bllokimit të faqes nga ISP-të lokale. Fatkeqësisht, Betwinner Shqipëri nuk ka marrë ende një leje pune në Republikën e Shqipërisë. Por lojtarët kanë përdorur shërbimet VPN apo pasqyra zyrtare të faqes për ta anashkaluar këtë bllokim dhe për t‘u kënaqur me lojërat e basteve online.

Licenca në Betwinner Shqipëri

Sikurse e kemi vënë në dukje tashmë në informacionin prezantues, Betwinner Shqipëri ka filluar të funksionojë në vitin 2018, pasi ka marrë një licencë nga regjistruesi (Antillephone NV) në Kuraçao. Mund të gjeni një kompani mes kompanive të tjera të basteve në pjesën 8048/JAZ. Kjo është licenca që Betwinner ka për të punuar në internet.

Zotërimi i licencës i jep mundësi kompanisë të ushtrojë aktivitetet e saj në rrjet, por nuk jep garanci për të punuar në të gjitha tregjet nëpër botë. Fatkeqësisht, për t‘u ofruar një shërbim të rehatshëm lojtarëve nga Shqipëria, është e nevojshme të keni një licencë lokale. Prandaj, faqja e internetit betwinner.com po bllokohet. Por ky problem mund të tejkalohet kollaj duke përdorur programe që ndryshojnë adresën IP, një aplikacion celular nga një kompani, apo një pasqyrë zyrtare të faqes. Shpresojmë që situata me licencën në Shqipëri të zgjidhet dhe që lojtarët të kenë akses pa pasur nevojë të përdorin metoda të tërthorta.

Faqja e internetit dhe aplikacioni celular nga Betwinner Shqipëri

Përdoruesit e Betwinner Shqipëri mund të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të vendosin baste nëpërmjet faqes së internetit dhe aplikacioneve celulare. Secila nga zgjedhjet ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Prandaj do t‘i shqyrtojmë me radhë.

Faqja e internetit e kompanisë së basteve është e disponueshme në betwinner.com dhe mbështetja për versionin e gjuhës Shqip (gjuha caktohet automatikisht në varësi të parametrave të shfletuesit). Falë kësaj do të jetë më e lehtë që lojtarët fillestarë nga Republika e Shqipërisë të familjarizohen me shërbimet që u ofron platforma. Në vetvete, faqja vetë ka një pamje të thjeshtë, si dhe shumë funksione për të analizuar bastet, për të parë eventet dhe për të vendosur baste. Përdoruesit mund të vendosin baste për sporte, ngjarje josportive, bixhoz, të luajnë online. Faqja suporton një version celular, i cili është i përshtatur më mirë për telefonat dhe tabletat. Prandaj, në pajisjet celulare preferohet të përdoret aplikacioni.

Aplikacioni celular nga Betwinner Shqipëri është i disponueshëm për shkarkim në faqen e kompanisë. Aplikacioni mbështet platformat Android dhe iOS. Për ta instaluar aplikacionin, duhet t‘i jepni akses aplikacionit nga burime të paverifikuara (Android) apo ta bëni të përbashkët (iOS). Këto parametra mund të gjenden në seksionin e sigurisë të pajisjes suaj. Vetë aplikacioni ju lejon të vendosni baste, të shihni historinë e ngjarjeve, të depozitoni dhe të tërhiqni para nga llogaria, të shihni ndeshjet online dhe shumë më tepër. Fatkeqësisht, versioni më i fundit i aplikacionit nuk i mbështet ende sportet virtuale, totalizatorin, bastet financiare, kazinotë dhe lojërat e fatit. Megjithatë, programi po përditësohet vazhdimisht dhe shpresojmë që pjesë të tilla për bastet do të shtohen së shpejti.

Regjistrimi i një llogarie në Betwinner Shqipëri

Betwinner shqipëri ofron një mënyrë tepër të thjeshtë përsa i përket regjistrimit. Në qoftë se ju zgjidhni të regjistroheni do të shihni që i gjithë procesi zgjat pak fare dhe ju do të keni mundësinë që të ta kryeni procesin tepër thjeshtë pa pasur anjë vështirësi. Për tu regjistruar pranë Betwinner ju duhet vetëm të keni një adresë email ose në qoftë se nuk e posedoni një të tillë ju mund të regjistroheni papasur asnjë problem dhe me numërin tuaj të telefonit. Të gjitha këto mundësi ofrohen që ju si klientë të keni mundësi të zgjidhni atë mënyrë që ju lehtëson më së tepërmi aksesimin. Ju mund të regjistroheni po ashtu dhe me anë të rjeteve sociale vetëm me një klik të vetëm duke mos vendosur asnjë të dhënë tjetër.

Bonuset dhe promocionet nga Betwinner Shqipëri

Kompania Betwinner Shqipëri ka përgatitur oferta të ndryshme promovuese dhe bonuse për lojtarët. Ato janë të ndara në kategori të ndryshme (sporte, kazino, dhurata nga kompania) dhe janë të disponueshme si për lojtarët fillestarë, ashtu dhe për ata të rregullt.

Menjëherë pas regjistrimit, lojtarëve u pret një bonus mirëseardhjeje – 100% e depozitës së parë. Në rastin standard, kjo është 100$. Nëse përdorni kodin tonë të promovimit, bonusi mund të shohet deri në 130$. Në këtë rast, skema e basteve mbetet e njëjta. Ju mund t‘i shihni kushtet në faqen e Betwinner Shqipëri.

Ofertat periodike dhe të përhershme janë të disponueshme në pjesën “Promo.“ Prandaj, lojtari mund të gjejë gjithmonë një ofertë interesante për veten. Përderisa ka shumë promocione në faqen e kompanisë, le të përmendim vetëm disa:

 • Bonus për një seri bastesh të pasuksesshme. Kompensim për një seri prej 20 bastesh të humbura.
 • Bonus ditëlindjeje. Një kod promovimi për një bast falas.
 • Bonusi i depozitës së të premtes për bastet sportive. Për depozitimin e fondeve, kompania siguron një bonus prej 100%, por jo më shumë se 100$.*

* Ose ekuivalenti i kësaj sasie në lekë.

Bastet sportive dhe bixhozi në Betwinner Shqipëri

Pavarësisht faktit që kompania është mjaft e re në treg, ajo ka përgatitur një ofertë të gjerë bastesh dhe bixhozi. Sportdashësit mund të gjejnë evente për më shumë se 40 sporte. U është kushtuar shumë vëmendje ndeshjeve të futbollit, megjithatë përdoruesit mund të gjejnë ndeshje tenisi, basketbolli, hendbolli, kriketi, etj. Duhet të themi gjithashtu se ekziston një përzgjedhje e madhe llojesh bastesh: rezultati, barazimi, totali, rezultati i saktë, treguesit individualë, etj.

Betwinner Shqipëri ka një përzgjedhje të madhe bastesh live. Kjo pjesë ka veçori interesante dhe është e mundur që ndeshjet të ndiqen në kohë reale. Vlen të përmendim që përveç basteve sportive, ka edhe shumë baste të tjera për ngjarje josportive.

Kompania i kushton gjithnjë e më shumë vëmendje bixhozit. Përdoruesit mund të shkojnë te pjesa “Casino”, “Poker”, “Win ​​Games” dhe “Bingo”. Secila prej tyre përmban lojëra klasike, tavolina pokeri, makineri lojërash dhe lojëra bingo. Mundësitë për t’u argëtuar janë të shumta dhe numri i tyre po rritet vazhdimisht.

Avantazhet dhe disavantazhet
 • Faqe funksionale interneti dhe aplikacion celular.
 • Një larmi prej më shumë se 40 sportesh.
 • Bonus i lartë regjistrimi.
 • Mundësi të shumta pagese.
 • Nuk ka licencë për të punuar në Shqipëri.
 • Verifikim shtesë i të gjitha pagesave dalëse.

Metodat e pagesës në Betwinner Shqipëri

Metodat e ndryshme që ofrohen për ju për të kryer depozitimin janë të ndryshme. Ju duhet të zgjidhni mes kartave bankare, depozitimin në llogari,potofolin elektronik apo njëherësh ju mund të zgjidhni dhe kriptovalutën si risinë më të re. Mundësitë e ndryshme të depozitimit ofrohen për ju si një mundësi më shumë që ju të akesoni me atë mënyrë që ju keni një historik pozitiv apo dhe ndieni lehtësi në përdorim.

Mbështetja për lojtarët Betwinner Shqipëri

Për lojtarët në Betwinner Shqipëri ofrohet një shërbim mbështetjeje 24 orësh, i cili sigurohet në shqip. Ju mund t‘i kontaktoni operatorët:

 • Përmes bisedave chat online, i cili është i disponueshëm në çdo faqe.
 • Përmes email-it. Në pjesën “Kontaktet“ ka adresa të ndryshme, në varësi të temës së pyetjes. Ju gjithashtu mund të shkruani një kërkesë të përgjithshme në formularin e kontaktit.
 • Përmes numrit të telefonit.

Koha maksimale e pritjes për një përgjigje është 24 orë (për email-et). Në të gjitha mundësitë e tjera, përgjigja mund të merret brenda 5 minutave.

Konkluzioni rreth Betwinner Shqipëri

Betwinner Shqipëri dhe pse një kompani me shumë emër në botë në shërbimin e saj që po ofron në shqipëri po gjen një mbështetje të madhe nga të gjithë bastvënësit dhe jo vetëm sepse ajo ofron një mori lojërash të tjera fati duke e bërë një mundëi më shumë argëtimi dhe një mundësi shtesë ku ju mund të fitoni disa të ardhura më shumë. Ju do të gjeni një gamë të madhe ngjarjesh portive duke e shndëruar një sensacion për të gjithë të apasionuarit e lojërave dhe basteve.

Mbështetja si dhe ana teknike e portalit është gjithashtu e shkëlqyer. Për sa u përket mangësive, ka disa prej tyre; mungesa e një licence për të hapur një PPP në Shqipëri dhe kontrollet shtesë të pagesave. Megjithatë, pavarësisht këtyre “dobësive“ kompania meriton vëmendje, qoftë nga fillestarët qoftë nga profesionistët.

Pyetje private rreth Betwinner:

✅ Çfarë licence përdor Betwinner Shqipëri?

Kompania Betwinner Shqipëri ka marrë një licencë nga regjistruesi Antillephone NV nga Kuraçao. Zotërimi i një licencë të tillë i jep mundësi kompanisë të ushtrojë aktivitetet e saj në rrjet. Megjithatë, kjo nuk mjafton për të ushtruar aktivitetin në Shqipëri. Kompania nuk ka marrë ende një licencë lokale dhe si rrjedhim nuk mund të hapë zyra dhe pika bastesh. Përveç kësaj, faqja e kompanisë është e bllokuar nga Roskomndazor.

💵 Cila është sasia bonusit për regjistrimin në Betwinner Shqipëri?

Bonusi për lojtarët e rinj është 100% i depozitës së parë. Normalisht kjo është 100$ apo ekuivalenti i saj në lekë. Megjithatë, përdorimi i kodit tonë promocional ju mundëson ta shtoni këtë sasi me 30%. Kodin mund ta gjeni në krye të faqes së prezantimit dhe ta vendosni në fushën e caktuar kur të krijoni një profil lojtari. Pastaj bonusi jepet sipas një skeme klasike, e cila tregohet në kushtet e marrjes së bonusit në faqen e Betwinner Shqipëri.

📱 Ku ta shkarkoni aplikacionin mobil të Betwinner Shqipëri?

Rekomandojmë që përdoruesit me pajisje celulare ta instalojnë aplikacionin celular të Betwinner Shqipëri. Ky aplikacion jua lehtëson së tepërmi aksesin në shërbimet e kompanisë përmes celularit dhe tabletave. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin nga faqja zyrtare apo pasqyrat. Nuk ju rekomandojmë të përdorni skedarë nga burime të tjera, për shkak se ato mund të përmbajnë kode të dëmshme dhe mund të shkaktojnë humbjen e aksesit në llogarinë tuaj apo humbjen e parave.

Kompania e mirëmban programin për platformat Android dhe iOS dhe po e përditëson atë vazhdimisht. Mund të familjarizoheni me funksionet e instalimit të aplikacionit në faqen tonë të prezantimit.

💳 Cilat metoda pagese janë të disponueshme në faqen e internetit të Betwinner Shqipëri?

Përdoruesit e Betwinner Shqipëri mund të përdorin 40 mënyra të ndryshme për të depozituar dhe tërhequr para nga llogaria. Mes tyre janë, opsioni klasik – transferat përmes kartave Visa, MasterCard dhe Maestro. Ekziston gjithashtu një mënyrë më e sigurt dhe jo më pak e rehatshme – transfertat përmes sistemit të pagesave ecoPayz apo portofolave elektronikë B-Pay, Epay, QIWI, etj. Përveç kësaj, mund të bëni tërheqje nga llogaria juaj në bankomate apo të përdorni kriptovalutat (Bitcoin, Litecoin dhe të tjera).

Kompania i bën të gjitha pagesat shpejt dhe pa komisione nga ana e saj.