Menu

Bastet dhe kazino në Malin e Zi

Kuadri ligjor për biznesin e lojërave të fatit në Malin e zi

Vendi ballkanik i Malit të Zi me rritje të shpejtë ka gdhendur një vend për veten e tij si një nga ekonomitë më të qëndrueshme të rajonit që e ka bërë atë një destinacion të preferuar investimesh për investitorët nga e gjithë bota.

Një Komb Evropian Qendror në brigjet e Detit Adriatik, Mali i Zi është një destinacion i domosdoshëm për këdo që kërkon një copë bukuri dhe histori mesjetare. Dhe ky vend gjithashtu ju ofron shumë mundësi që të tjerët nuk i bëjnë. Mali i Zi është shfaqur si një destinacion i preferuar ndërkombëtar i lojrave Online. Ajo ofron një licencë lojrash të integruar e cila lejon organizimin e formave të shumta të lojërave në internet.

Për të tërhequr më shumë investitorë, Qeveria e Malit të Zi e bëri procedurën të thjeshtë me kërkesat minimale të kapitalit të vendosura. Operatorët që marrin një licencë lojrash në Mal të Zi mund të ofrojnë të gjitha format e argëtimit duke përfshirë lojëra elektronike, baste sportive, Poker dhe lojëra të tjera me letra, kazino të drejtpërdrejtë si dhe lojëra të tjera të fatit të bazuara në internet. E vetmja formë argëtimi që përjashtohet është llotaria.

100% bonus €400 & 100 free spins
 • Mundësi të pafundme zgjedhjesh mes ngjarjeve sportive të ofruara
 • Aplikacioni më i mirë i lojërave dhe basteve në smartphone
 • Mundësi të shumta zgjedhjesh per lojërat në kazino
Bonus deri në 100 EUR në depozitën e parë
 • Web i akseueshëm thjeshtë
 • Më shumë se 150 mundësi për një ngjarje sportive
 • Bonus i mirë për mirë se ardhje
Bonus 122% deri në 100 EUR
 • Faqe webi tepër komode
 • Dhjetra sporte dhe evente ditore
 • Mirë se ardhja urohet me një bonus bujar
100 EUR bonus
 • Web miqësor edhe tëpër i thjeshtë në përdorim
 • Një linjë me mbi 40 sporte
 • Bonus i madh për mirëseardhjen

Një licencë e lojërave të fatit në internet është e domosdoshme për të operuar kazino tuaj legalisht në tregjet tuaja të synuara. Për më tepër, zhvilluesit e lojërave me reputacion dhe ofruesit e shërbimeve të pagesave do të punojnë vetëm me faqet e internetit të licencuara të lojërave. Së fundmi, një kazino e licencuar në internet perceptohet shumë më mirë nga lojtarët, të gjithë natyrshëm duan të bëjnë baste në një vend të sigurt dhe të besueshëm.

Institucionet ligjore të lojërave të fatit në Malin e Zi

Bastet e lojërave të fatit në internet në Malin e Zi janë të ligjshme që nga viti 2011 dhe administrata e Lojërave të Fatit mbikëqyr licencimin dhe zbatimin e rregullativës në operacionet e lojërave të fatit në tokë dhe në internet. Ka disa dyqane bastesh sportive me bazë në tokë në Malin e Zi që janë të mira për lojtarët e basteve. Shumë lojtarë preferojnë të bëjnë bast në operatorët në internet, por për shkak të disponueshmërisë së librave të licencuar malazezë.

Përqindja e lartë e bixhozxhinjve sportivë malazezë preferojnë libralidhës “në det të hapur”.

Licenca e lojërave të fatit lëshohet në përputhje me Dekretin për Shpalljen e Ligjit për Lojërat e Fatit, 2007 i cili ishte një nga legjislacioni i parë që njeh lojërat në internet.

Dispozitat e dekretit janë hartuar për të mbuluar pothuajse të gjitha format e lojrave dhe gjithashtu ofrojnë udhëzimet për një Licencë të E-Kumarit në Malin e Zi përveç lojërave në internet. Ekzistenca e një legjislacioni gjithëpërfshirës siguron që Licenca për Lojërat Elektronike të Malit të Zi është një nga më të kërkuarat në botë. Ai gjithashtu ka një normë të vetme të ulët të tatimit mbi të ardhurat e korporatave dhe personale prej 9% dhe regjistrimi i taksave përfundon brenda dy ditësh. Gjithashtu, konvertimi i monedhës nuk është një sherr për Malin e Zi pasi ajo përdor Euron.

Llojet ligjore të lojërave të fatit në Malin e Zi

Ligji i Malit të Zi për lojërat e fatit 2011 lejoi llojet e mëposhtme të argëtimit: bastet sportive, lojërat e kazinosë (shkop polici, poker, etj.), Makinat e fatit dhe makinat e tjera të lojrave, terminalet e lojërave, bingo dhe llotaritë. Përdoruesit mund të shijojnë llojet e listuara të lojërave të fatit ekskluzivisht në institucionet e licencuara Kushte mjaft të vështira shoqërohen me luftën kundër bastoreve dhe kazinove ilegale. Sidoqoftë, falë përdorimit të shërbimeve speciale, të gjitha kufizimet mund të anashkalohen shpejt.

Sot, banorët e Malit të Zi kanë qasje në  kazino me bazë në tokë. Ato janë të vendosura në zonat turistike ose në hotele të mëdha për të tërhequr numrin maksimal të turistëve. Sa për faqet në internet, lojtarët e lojërave kanë qasje në portalet e shumë institucioneve. Këtu janë disa prej tyre:

 • NetBet;
 • BetShop;
 • Winmasters;
 • Merit;
 • Queens

Numri i përgjithshëm i kompanive të basteve online dhe kazinove që kanë marrë një leje pune në Malin e Zi është mbi 20 kompani. Prandaj, konkurrenca në treg është mjaft e fortë që institucionet të konkurrojnë për përdoruesit ekzistues dhe të rinj. Avantazhi kryesor i një konkurrence të tillë janë shpërblimet e mira nga kompanitë vendase. Sidoqoftë, lojtarët ende përdorin shërbimet e ndërmarrjeve në det të hapur. Arsyeja kryesore për popullaritetin e tyre është mungesa e taksave shtesë për fitimet. Kështu, lista e platformave të njohura të lojërave të fatit në Malin e Zi përfshin si kompani ligjore ashtu edhe kompani “në det të hapur”.

Sot lista e 10 kompanive më të mira të lojërave të fatit në Malin e Zi duket si kjo:

Nr Kompania e basteve Vleresim sipas eSports Portal
1 Novibet 5.0
2 Bet365 5.0
3 BetMaster 4.9
4 Bwin 4.8
5 ArcaneBet 4.8
6 Pixel.Bet 4.6
7 GG.Bet 4.5
8 Sportingbet 4.4
9 BetShop 4.3
10 FavBet 4.1

* Vlerësimi formohet bazuar në vlerësimet e përdoruesve të basteve.

Renditja e blerësve të njohur mund të gjeni 1xBet, BetWinner dhe 22bet. Këto kompani, për mendimin tonë, meritojnë vëmendje shtesë. Bookmakers filluan të punojnë në internet relativisht kohët e fundit (me përjashtim të 1xBet) dhe tashmë kanë arritur të dashurohen me qindra mijëra lojtarë në të gjithë botën. Shërbimet moderne të Internetit (faqja në internet dhe aplikacioni celular), disponueshmëria e versionit në gjuhën shqipe dhe mbështetja në gjuhën amtare ndihmuan për të arritur një sukses mahnitës. Kompanitë gjithashtu ofrojnë një përzgjedhje shumë të madhe të basteve sportive dhe lojrave me bonuse dhe promovime të këndshme.

Informacione të shkurtra rreth kompanive 1xBet, BetWinner dhe 22Bet mund të gjenden në tabelë:

1xbet BetWinner 22Bet
Vleresim sipas UA-Futboll Portal Nuk ka Nuk ka Nuk ka
Fillimi ne internet viti 2012 2018 2017
Licensat e sitit 1668 JAZ nga Curaco eGaming Nr 8048 JAZ nga Antillephone NV(Curaco) Nr 8048 JAZ nga Antillphone NV(Curaco)
Bllokimi i Faqes ne Malin e Zi Nuk zbulohet Nuk zbulohet Nuk zbulohet
Version shqip i faqes ka ka ka
Mbeshtetje ne gjuhen shqipe ka ka ka
Mbeshtetje per biseda te drejtperdrejta ka ka ka
Aplikacion celular Po,version per Android dhe IOS Po,version per Android dhe IOS Po,version per Android dhe IOS
Ngjarje sportive ka ka ka
Ndeshje trasmetuese ka ka ka
Ngjarje jo-sportive ka ka ka
Bixhoz ka ka ka
Shuma e bonusit te regjistrimit Deri 100USD Deri 150USD Deri 120USD+22 pike bastesh
Numri i menyrave te pageses 39 mundesi pagese 36 mundesi pagese 42 mundesi pagese
Llogari ne euro ka ka ka

 

Një bonus i këndshëm për përdoruesit e kompanive 1xBet, BetWinner dhe 22Bet do të jetë kodi promovues i partnerit tonë. Me ndihmën e tij, lojtarët fillestarë mund të marrin shpërblime shtesë për regjistrimet. Kodi duhet të futet në një fushë të veçantë në fazën e krijimit të një llogarie në faqet BetWinner, 22Bet dhe 1xBet. Pas kësaj, libralidhës do të japë një bonus të mirëpritur të shtuar, i cili pastrohet në të njëjtën mënyrë. Ju mund të gjeni kode promovuese në faqet e rishikimit të blerësve të specifikuar.

Përveç rishikimeve të blerësve në faqen tonë të internetit, ka këshilla të shkurtra për vendosjen e basteve dhe lajmeve mbi temat sportive. Materialet janë përgatitur nga ekipi ynë i redaktorëve me përvojë shumë vjeçare në përdorimin e faqeve të basteve. Prandaj, shpresojmë që informacioni të jetë interesant dhe i dobishëm jo vetëm për bastësit fillestarë, por edhe për lojtarët aktivë. Ne kemi në plan të postojmë materiale rregullisht. Prandaj, do të jemi të lumtur t’ju shohim në portalin tonë.

Në ndërkohë, ju rekomandojmë që të familjarizoheni me përshkrimet e kompanive në mënyrë që të zgjidhni zyrën më të mirë për bastet dhe lojërat.

Paç fat!