1xBet Albania

1xBet në Shqipëri – Informacione rreth bastvënësit

Informacione të përgjithshme rreth 1xBet Albania

Sot ofruesi i basteve 1xBet njihet nga lojtarët në të gjithë botën. Megjithëse historia e kompanisë ka filluar krejt normal, marka 1xBet Albania u regjistrua në vitin 2007. Që nga ajo kohë, ofruesi i basteve ka hapur në mënyrë aktive pika fikse në territorin e Shqipërisë dhe në vende të tjera. Sidoqoftë, përmes ndryshimeve në legjislacionin e Shqipërisë dhe të vendeve të tjera, aktivitetet e kompanisë shpesh ishin në kufirin e ligjshmërisë ose pothuajse të ndaluara. Prandaj, u vendos që të ndryshohet struktura e vënies së basteve dhe të fillohet zgjerimi përmes Internetit. Në vitin 2012 u hap faqja e internetit 1xBet.com, e cila shpejt fitoi vëmendjen e lojtarëve shqipfolës, dhe gradualisht, edhe atyre të huaj.

Sot faqja e internetit të kompanisë është përkthyer në më shumë se 50 gjuhë të ndryshme dhe shërbimet 1xBet përdoren nga më shumë se 500 mijë lojtarë nga e gjithë bota. Ky rezultat u bë i mundur falë një numri përparësish që u vendosen nga 1xBet Albania. Do të flasim për to në broshurën tonë të vogël. Do të flasim për to në ofruesi tonë të vogël të basteve.

Licenca BC 1xBet në Shqipëri

Aktivitetet e ofruesit të basteve 1xBet në internet kryhen falë një licence të marrë nga shteti ishullor i Kuraçaos. Në këtë mënyrë kompania mund të pranojë lojtarë nga e gjithë bota, duke përfshirë Shqipërinë. Sidoqoftë, për shkak të ndryshimeve në legjislacionin shqiptar në lidhje me lojërat e fatit dhe bastet, kërkohet një licencë e veçantë nga Drejtoria e Tatimeve për të vepruar në Shqipëri. Fatkeqësisht 1xBet nuk ka marrë një licencë të tillë dhe nuk mund të funksionojë zyrtarisht në Shqipëri pasi faqja e saj e internetit bllokohet. Sidoqoftë, kjo nuk i ndalon lojtarët të përdorin pasqyra ose shërbime VPN për të hyrë në 1xBet Albania. Dhe siç tregon praktika, ky ofrues bastesh është më i përhapuri mes shqiptarëve.

Faqja e internetit dhe aplikimi nga 1xBet Albania

Faqja e internetit te ofruesit të basteve është konsideruar si një nga më të mirat mes konkurrentëve. Ka një platforme të këndshme dhe është e kuptueshme për përdoruesit, dhe ofron më shumë opsione të dobishme për vendosjen dhe analizimin e basteve, një llogari të thjeshtë përdoruesi, mbështetje përmes bisedës në gjuhë të ndryshme (duke përfshirë shqipen). Përveç kësaj, është e përshtatshme për ta përdorur portalin si nga telefonat, ashtu edhe nga pajisjet celulare, pasi faqja 1xBet Albania është optimizuar për madhësi të ndryshme ekrani, duke iu përshtatur pajisjeve te ndryshme.

Një përfitim shtesë për lojtarët do të jetë edhe një aplikacion i dedikuar për ta. Në të njëjtën kohë, është zhvilluar një program për kompjuterë dhe pajisje celulare. 1XWIN është i disponueshëm për Windows OS.

Regjistrimi në faqen e internetit 1xBet Albania

Autorët e faqes së internetit 1xBet u kanë dhënë lojtarëve mundësinë të regjistrohen duke përdorur 4 metoda të ndryshme:

 1. Regjistrimi me telefon. Konfirmimi i profilit kryhet përmes numrit të telefonit, i cili merr një kod me SMS.
 2. Regjistrimi duke përdorur postën elektronike. Autorizimi i lojtarit kryhet duke ndjekur linkun e marrë me email.
 3. Krijimi i një profili përmes rrjeteve sociale ose mesazheve të çastit. Mjafton të aktivizoni profilin përmes llogarisë tuaj në VK, Odnoklassniki, Google, Yandex, Mail.ru ose Telegram.
 4. Regjistrimi me një klikim. Identifikimi dhe fjalëkalimi sigurohen menjëherë, aktivizimi – më pas, përmes një numri telefoni ose postës.

Secila nga metodat e mësipërme ka përparësitë e veta. Sidoqoftë, të gjithë ndajnë thjeshtësinë e krijimit dhe aktivizimit të një profili. Pas përfundimit të këtij hapi, lojtarët e rinj mund të mbështeten në një bonus të veçantë prej 5,000 rubla ose më shumë. Shuma e bonusit varet nga kushtet e regjistrimit dhe nga përdorimi i një kodi të veçantë promovues.

Bonuses dhe promocionet nga 1xBet Albania

Karta kryesore e 1xBet në Shqipëri është bonusi i mirëseardhjes – më i larti në treg. Bonusi standard është 5000 rubla. Sidoqoftë, mund të rritet deri në 6.500 rubla nëse përdorni një kod promovimi të veçantë nga partnerët e ofruesve të basteve. Për të marrë një bonus mirëseardhjeje, duhet të shtoni lekë ne llogarinë tuaj pas regjistrimit (bonusi është i barabartë me 100% të shumës së depozituar). Paratë e bonusit do të kreditohen në llogarinë tuaj pothuajse menjëherë pas përmbushjes së këtyre kushteve.

Për më tepër, faqja në internet e 1xBet Albania përmban promovime të ndryshme dhe periodike. Kështu, lojtarët mund të marrin deri në 5% me shume para për depozitat e bëra të mërkurën ose të premten, një koeficient i rritur për bastet e zgjedhura nga bastvënësi, marrin pjesë në “Betejën e kuponëve” për baste me koeficient 30 ose më shumë, etj. Mund të merrni të gjithë informacionin me të gjitha promovimet aktuale në seksionin “Promo”.

Bastet dhe lojërat e fatit nga 1xBet Albania

Ndoshta përparësia kryesore e 1xBet është oferta e tij për adhuruesit e basteve dhe lojërave të fatit. Linjat e basteve të 1xBet përfaqësohen nga 35 disiplina tradicionale sportive, si futboll, hokej, volejboll, tenis, etj. Përveç kësaj, ka shumë baste në eSports, ngjarje sportive dhe politike, lotari, mot, etj.

Një numër i madh i basteve bëhen në kohë reale (bastet e drejtpërdrejta). Lojtarët jo vetëm që mund të parashikojnë rezultatin e ngjarjeve, por gjithashtu mund të shikojnë lojërat përmes kanalit 1xBet. Në këtë mënyrë përdoruesit kanë mundësinë të rregullojnë bastet e tyre gjatë ndeshjes.

Një seksion i madh në faqen e internetit për bastet është edhe “Casino”. Këtu lojtarët mund të gjejnë lojëra klasike të fatit të tilla si, poker, ruletë e drejtpërdrejtë, Baccarat, etj. Gjithashtu mund të argëtoheni duke luajtur slot machines. Në të keni lojëra nga zhvilluesit më të njohur të programeve, përfshirë Novomatic, Gaminator dhe Mega Jack.

1xBet Albania po përpiqet vazhdimisht të rrisë numrin e basteve dhe lojërave në mënyrë që përdoruesit të argëtohen. Për më tepër, artikujt e rinj lançohen me bonuse të veçanta dhe me bonus në para cash. Kështu, jo vetëm që mund të shijoni lojën, por edhe mund të merrni fitime shtesë.

Avantazhet dhe disavantazhet
 • Faqe interneti funksionale.
 • Gamë e gjerë bonusesh dhe ofertash.
 • Linja - në mbi 40 sporte.
 • Asistencë në shqip.
 • Mungesa e stafit edukativ në Shqipëri.
 • Monitorim i ashpër financiar.

Rimbushja e llogarisë dhe tërheqja e fondeve nga 1xBet në Shqipëri

Ka 44 mënyra pagese në dispozicion për lojtarët nga Shqipëria, përfshirë:

 • karta bankare Visa, MasterCard, Maestro, Royal Pay Virtual;
 • kuletat elektronike QIWI, WebMoney, B-Pay, E-Pay;
 • me para në dorë përmes shërbimeve Amigo, Telepay;
 • sistemet e pagesave Eco, PayEer;
 • terminalet QIWI, 24AllTime;
 • karta AstroPay me parapagim;
 • kriptovalutat Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash.

Shuma minimale për depozitimin e një llogarie është 50 rubla, dhe për tërheqjet – 100 rubla. Në të njëjtën kohë, të gjitha operacionet kryhen pa komision nga 1xBet Albania.

Asistenca e 1xBet Albania

Nëse keni ndonjë pyetje ose problem, mund të kontaktoni shërbimin e asistencës gjatë gjithë ditës duke biseduar në chat (dritarja është në dispozicion në këndin e poshtëm të djathtë), me anë të postës elektronike ose numrit të telefonit (informacioni i përditësuar është në dispozicion në faqen “Kontaktet”). Duhet të theksohet se specialistët e asistencës së 1xBet Albania punojnë 24/7. Prandaj lojtari mund të mbështet gjithmonë në ndihmën e kualifikuar të stafit, e cila ofrohet edhe në gjuhën shqipe.

Bastet dhe lojërat e fatit nga 1xBet Albania

Ofruesi i basteve 1xBet është shumë i famshëm mes shqiptarëve, pavarësisht bllokimit të faqes nga qeveria Shqiptare. Arsyet e bllokimit nuk qëndrojnë në shkeljen e detyrimeve të kompanisë ndaj lojtarëve ose ankesat nga lojtarët. Për fat të keq, ndryshimet në ligje, përfshirë edhe Agjencinë e Taksave, e bëjnë marrjen e një licence 1xBet në Shqipëri të pamundur. Dhe licenca aktuale nga Kuraçao nuk merret parasysh nga autoritetet.

Vetë kompania ka një faqe interneti të shkëlqyer (të lehtë për t’u përdorur), bonuse dhe promovime të shkëlqyera për lojtarë të rinj dhe të rregullt, një përzgjedhje të madhe bastesh dhe lojtarësh. Ju mund të krijoni llogarinë tuaj dhe të tërhiqni fitimet tuaja duke përdorur 40 metoda, përfshirë edhe ato lokale. Prandaj, ne rekomandojmë 1xBet për bastet e lojërave të fatit në Shqipëri, si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata më aktivët.

1xBet Albania FAQ:

✅ Si të regjistrohemi në faqen e internetit 1xBet Albania?

Sot, faqja në internet ka mbi 40 mënyra për të depozituar dhe tërhequr fonde në Shqipëri. Ka mënyra të njohura – karta bankare Visa dhe MasterCard, kuleta elektronike B-Pay dhe E-Pay, ose kriptomonedha Bitcoin dhe Litecoin. Përndryshe, mund të përdorni metoda lokale. Këto përfshijnë portrete elektronike QIWI, WebMoney dhe 24AllTime dhe terminalet QIWI.

Një listë e plotë e të gjitha opsioneve të pagesave mund të gjendet në seksionin “Pagesa” në faqen e internetit të kompanisë. Rekomandojmë të kontrolloni informacionin në këtë faqe, pasi kompania heq periodikisht metodat e vjetra dhe shton metoda të reja pagese.

💵 Sa është shuma e bonusit të mirëseardhjes në 1xBet Albania?

Bonusi standard për regjistrim është 5000 rubla. Sidoqoftë, kjo shumë mund të rritet deri në 6.500 rubla duke përdorur kode speciale promovuese nga partnerët tanë. Një kod i veçantë do të sigurohet në faqen tonë të internetit për të marrë një bonus të madh nga 1xBet Albania. Ju lutemi vini re se për të marrë një shpërblim shtesë, duhet të vendosni kodin promovues në një fushë të veçantë gjatë fazës së regjistrimit. Përndryshe, lojtari do të marrë një bonus standard.

📱 Ku mund te shkarkoni aplikacionin celular për të hyrë në 1xBet në Shqipëri?

Aplikacioni celular për aplikacionet iOS mund të shkarkohet direkt nga Apple Store ose duke e shkuar në faqen e 1xBet Albania. Në rastin e përdoruesve të telefonave dhe tablateve Android, mund ta shkarkoni aplikacionin celular ekskluzivisht nga faqja zyrtare e kompanisë. Ne nuk rekomandojmë instalimin e aplikacioneve nga burime të palëve të treta, pasi ato mund të përmbajnë kode të dëmshme dhe viruse.

💳 Cilat mënyra pagese janë në dispozicion në faqen e internetit të 1xBet Albania?

Sot, faqja e kompanisë ka mbi 40 mënyra për të depozituar dhe tërhequr fonde në Shqipëri. Ka mundësi të njohura – si karta bankare Visa dhe MasterCard, kuleta elektronike B-Pay dhe E-Pay, ose kriptomonedha Bitcoin dhe Litecoin. Përndryshe, ju mund të përdorni metodat tuaja lokale. Këto përfshijnë portrete elektronike QIWI, WebMoney dhe 24AllTime dhe terminalet QIWI.

Një listë e plotë e të gjitha opsioneve të pagesave mund të gjendet në seksionin “Pagesa” në faqen e internetit të kompanisë. Rekomandojmë të kontrolloni informacionin në këtë faqe, pasi kompania heq periodikisht metodat e vjetra dhe shton metoda të reja pagese.

1xBet Albania

Bonus deri në 12.000 LEK në depozitën e parë

Regjistrohu Regjistrohu