Favorit

Bastet sportive me Favorit Sport

Nëse jeni i dhënë pas sporteve, atëherë patjetër që keni dëgjuar për bastet. Tifozët vënë bast për sportet, duke shpresuar të marrin një bonus në formën e një fitoreje në një kompani bastesh së bashku me kënaqësinë e fitores së ekipit të tyre të preferuar. Bastvënësit profesionistë i bëjnë gjërat ndryshe. Ata drejtohen nga parashikimet sportive dhe analiza e ndeshjeve për të maksimizuar shanset e suksesit. Shumë prej tyre përdorin Favorite për të vendosur baste për të gjeneruar të ardhura të qëndrueshme. Përmes faqes sonë të internetit, ju do të mësoni gjithçka që duhet të dini për këtë kompani, si dhe do të gjeni këshilla dhe strategji të dobishme për bastet sportive. Filloni të bëni para në hobi tuaj me Favorit, pa lënë shtëpinë tuaj!

Informacione të përgjithshme në lidhje me Favorit

Favorit Sport është një nga prodhuesit basteve më të mëdhenj, veçanërisht i njohur në Europë. Duke hyrë në tregun e basteve në 1999, tashmë në 2018 Favorit filloi të pranonte bastet sportive në Internet. Numri i përdoruesve të regjistruar të zyrës tashmë tejkalon më shumë se një milion njerëz në të gjithë botën.

Favorit është ideale për sportdashësit që sapo kanë filluar bastet. Web faqja e kompanisë ka një ndërfaqe intuitive dhe ju lejon të kuptoni shpejt parimet themelore të basteve. Regjistrimi në Favorite zgjat më pak se pesë minuta, dhe një përzgjedhje e madhe e sistemeve të pagesave dhe mbështetja gjatë gjithë ditës e bëjnë atë një platformë të përshtatshme për shumicën dërrmuese të basteve. Web faqja e kompanisë është në dispozicion në gjuhën shqipe.

Falë numrit të madh të disiplinave të mbështetura, të gjithë mund të bëjnë bast për sporte dhe të fitojnë para në bast në Favorit. Faqja përfshin kampionatet më të njohura dhe më pak të njohura. Qindra opsione bastesh dhe ngjarje të drejtpërdrejta janë në dispozicion të përdoruesve të libralidhësve çdo ditë! BC Favorit Sport nuk është i kufizuar në sportet tradicionale. Duke u regjistruar në sit, ju gjithashtu mund të vini bast për rezultatet e ngjarjeve më të mëdha të esports. Vendosni baste në ekipe në Dota 2, CS: GO, League of Legends dhe lojëra të tjera të njohura video. Shanset e larta janë në dispozicion si në formatin drejtpërdrejt ashtu edhe për linjat para ndeshjes.

Përveç basteve sportive, faqja zyrtare e BC Favorit ofron shërbime kazino online dhe ofron një mundësi për të marrë pjesë në llotari. Për të provuar fatin tuaj dhe të përpiqeni të fitoni para, duhet të regjistroheni në sit dhe të bëni të paktën një depozitë minimale. Madhësia e saj varet nga monedha e zgjedhur. Për depozitimin e parë të llogarisë tuaj, ju mund të merrni një bonus të mirë. Një gjysmë e fondeve të marra bonus mund të përdoren vetëm për bastet sportive, dhe gjysma tjetër mund të përdoren ekskluzivisht për të luajtur në kazinonë e preferuar në internet.

Pas regjistrimit dhe depozitimit të fondeve në faqen e internetit të Favorit Sport, ju mund të vendosni baste në sporte dhe e-sporte, të luani makinat e fatit, të merrni pjesë në llotari dhe madje të vizitoni një kazino të drejtpërdrejtë me tregtarët e drejtpërdrejtë. Të gjitha këto karakteristika janë në dispozicion nga një profil – nuk keni pse të krijoni llogari të ndara.

Parashikimet për Sportin

Për të bërë një parashikim, duhet të grumbulloni sa më shumë informacione për pjesëmarrësit në ndeshje. Studioni të paktën ndeshjet e fundit të secilit skuadër dhe të gjitha statistikat e disponueshme. Vlerësoni përballjet e mëparshme të kundërshtarëve. A është e rëndësishme kjo ndeshje për ta? A kanë skuadra lojtarë të dëmtuar? A do të përpiqet nënshtruesi me të gjitha forcat e tij për të shkatërruar të preferuarin e lojës? Bëni këto pyetje për të parashikuar performancën e secilës skuadër gjatë ndeshjes së ardhshme. Sa herë që do të kryeni analitikë të tillë më shumë dhe më saktë. Efektiviteti i parashikimeve tuaja do të rritet, dhe bashkë me të, të ardhurat nga bastet.

Materialet nga ekspertë të njohur të sportit gjithmonë mund të gjenden në domenin publik. Lexoni sa më shumë artikuj dhe intervista për të gjetur mendimet e analistëve dhe, bazuar në to, bëni parashikimin tuaj. Bëni analizën tuaj duke parë formacionet dhe çdo thashethem dhe lajme në lidhje me ndeshjen e ardhshme. Kjo është mënyra më e mirë për të përcaktuar rezultatin më të mundshëm dhe për të bërë baste fitimprurëse sportive. Bastorët profesionistë e bëjnë këtë rregullisht dhe në fund të muajit qëndrojnë në territorin pozitiv, edhe nëse jo të gjitha parashikimet e tyre janë të sakta. Ju nuk mund të garantoni një fitore, por mund të rrisni probabilitetin e fitores!

Mundohuni të analizoni secilën ndeshje vetë në vend që të besoni verbërisht në mendimin e dikujt tjetër. Ne, si një kompani e basteve në internet, gjithashtu ofrojmë parashikimet tona në gazetat elektronike, të cilat janë të njohura në mesin e informatorëve.

Nëse jeni seriozisht i dhënë pas çdo lloj sporti, do të jeni në gjendje të parashikoni rezultatin e garës me saktësi të lartë. Përdorni përvojën dhe njohuritë tuaja për të vendosur bast në ngjarje të ndryshme dhe për të marrë edhe më shumë emocione nga shikimi i ndeshjeve. Falë Favorit, ju nuk keni pse të dilni nga shtëpia për këtë – mund të bëni një bast përmes internetit. Ne kemi bashkuar informacionin më të rëndësishëm të basteve sportive për fillestarët. Duke përdorur njohuritë e marra, ju mund të filloni të fitoni para me Favorit në çdo disiplinë sportive dhe e-sportesh.

Llojet dhe parimet themelore të basteve

Ideja kryesore e basteve është e qartë për të gjithë: bastshkruesit lejojnë klientët të vendosin baste për sporte në ngjarje të ndryshme. Nëse rezultati përcaktohet saktë, lojtari fiton. Edhe pse tingëllon shumë e thjeshtë, bastvënësit fillestarë shpesh humbasin dhe nuk dinë si të fillojnë bastet për sportet. Në faqen tonë mund të gjeni çdo informacion në lidhje me “si të vini bast”, më shumë informacion në seksionin Blog, dhe ne do t’i shpjegojmë të gjitha bazat në gjuhë të kuptueshme. Para së gjithash, duhet të regjistroni një llogari në faqen tonë zyrtare. Në rastin e Favorit Sport, duhen më pak se pesë minuta – për të krijuar një profil të ri, thjesht klikoni në butonin “Regjistrohu” dhe futni të dhënat tuaja.

Pas regjistrimit dhe konfirmimit të llogarisë tuaj, ju menjëherë mund të financoni llogarinë tuaj personale në faqen e internetit të kompanisë dhe të filloni bastet për sportet për ngjarjet aktuale ose të ardhshme. Secili prej tyre ka disa rezultate me koeficientë që përpilohen nga analistë ose softuer të veçantë. Ky tregues pasqyron gjasat e një rezultati të veçantë të një ndeshje sportive.

Koleksioni i ngjarjeve në dispozicion në zyrën e një bastshkruesi quhet një linjë bastesh. Linja përfshin të gjithë koeficientët e ofruar nga kompania. Për përgatitjen e tyre, bastshkruesit e vegjël zakonisht përdorin zgjidhje të gatshme nga ofruesit e produkteve të basteve. Shumica e bastvënësve të mëdhenj, përfshirë Favorit, shkruajnë vetë vijën e basteve. Favorite Sport ofron një gamë të gjerë bastesh për të gjitha ngjarjet kryesore, duke u dhënë kështu lojtarëve një shans më të mirë për të fituar.

Ekzistojnë tre lloje kryesore të basteve të përfshira në linjat e bastshkruesve:

  • E zakonshme;
  • Express;
  • Sistemi

Llojet e mësipërme të basteve janë më të njohurat midis bastvënësve fillestarë. Le të shohim nga afër secilin prej tyre!

Çfarë është një e zakonshme

E zakonshmja është lloji më i zakonshëm i basteve sportive midis klientëve të kompanisë. Ky është një bast i thjeshtë, i cili përfshin rezultatin e mundshëm të vetëm një ngjarjeje. Nëse doni të vendosni bastin më të thjeshtë të mundshëm, teke është ajo që ju nevojitet. Për të bërë një bast të tillë në sporte, zgjidhni çdo ngjarje në rresht dhe vini shumën në një rezultat të caktuar. Shanset e vetme tregojnë shumën e fitimeve që do të transferohen tek ju në rast se basti juaj fiton. Për shembull, duke vendosur 10 EURO në një ngjarje me koeficient 1.5, e cila në të vërtetë do të bëhet e vërtetë në fund të ndeshjes, ju do të merrni 15EURO

Çfarë është Express

Express është një bast kompleks sportiv i përbërë nga dy ose më shumë baste të vetme. Ky lloj basti përfshin disa rezultate në të njëjtën kohë. Ashtu si në rastin e basteve të vetme, parashikimet mund të bëhen për çdo kusht. Përdoruesit me përvojë të basteve zakonisht zgjedhin trena të shpejtë pasi ato ofrojnë fitime shumë të larta. Kur llogaritni, shanset e të gjitha ordinancave shumëzohen, kështu që me fatin e duhur mund të merrni një sasi shumë të mirë.

Si shembull, le të themi se keni kombinuar katër parashikime për tre ndeshje me koeficient 1.5, 2.0 dhe 1.8. Nëse të gjitha bastet sportive fitojnë, ju do të fitoni me një koeficient të përgjithshëm prej 5.4 (1.5 x 2.0 x 1.8). Duke vendosur 20 EURO në një shprehje të tillë, ju do të merrni 108EURO Tani le të shohim fitimet nga bastet e vetme veç e veç. Nëse vendosni 20EURO në të njëjtat ngjarje, do të merrni përkatësisht 30, 40 dhe 36 EURO, ose 106EURO në total. Express në këtë rast është më shumë se tre herë më fitimprurëse se tre bastet e ndara! Diferenca në fitime është me të vërtetë mbresëlënëse, por rreziku i humbjes gjithashtu është rritur dukshëm.

Çfarë është sistemi

Një sistem është një grup i basteve të shprehura të një madhësie të caktuar, duke përfshirë kombinimet e të gjitha varianteve të ngjarjeve prej tij. Bastvënësit e përparuar përdorin sisteme të zbutjes së rrezikut. Secili kombinim i tyre llogaritet nga kompania si shprehje e veçantë. Lojtari vendos një bast për disa ngjarje dhe tregon dimensionin e sistemit (për shembull, do të luajnë 3 baste nga 4, 4 nga 5, etj.). Koeficienti total i sistemit është gjithmonë më i lartë sesa me bastet e ngjashme, por më i ulët në krahasim me një bast të thjeshtë të shprehur. Nëse një ose më shumë bastet tuaja humbin, ju përsëri keni një shans të qëndroni në të zezë ose të zvogëloni humbjet tuaja nga humbja.

Bastet për celularë

Ne jetojmë në një epokë dixhitale. Sot pothuajse të gjithë kanë një smartphone ose tablet me qasje në internet. Për çudi, shumë tifozë të sporteve gjithnjë e më shumë po vënë bast për sporte me pajisje portative. Nuk ka asgjë të vështirë në këtë – faqet e basteve të njohur janë përshtatur plotësisht për pajisjet mobile. Për të vendosur një bast në sport, thjesht duhet të shkoni në faqen e internetit të kompanisë së zgjedhur. Në rastin e Favorit, të gjitha funksionet e versionit kryesor janë në dispozicion në celular. Ju mund të regjistroheni ose të futeni në një llogari ekzistuese, të aktivizoni bonuse, të depozitoni dhe të tërhiqni fonde, dhe natyrisht të vendosni baste.

Ju gjithashtu mund të instaloni aplikacionin zyrtar Favorit Sport për pajisjet (Android, IOS), ju mund të gjeni lidhjet përkatëse në faqen tonë të internetit. Ne e rekomandojmë atë për të gjithë bastorët që përdorin smartphone shpesh. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin në faqen e internetit të libralidhësve duke e hapur në një shfletues celular. Para kësaj, duhet të aktivizoni mundësinë e instalimit të programeve nga burime të palëve të treta në cilësimet e telefonit.

Si të vini bast në sport sot?

Ju mund të vendosni bast në sport tani – për ta bërë këtë, regjistrohuni në Favorit Sport dhe bëni depozitën tuaj të parë. Pasi të shfaqen paratë në llogarinë tuaj, menjëherë mund të vini bast për sportet. Në platformën zyrtare të Favorit, shkoni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni sportin që ju intereson nga lista në të majtë. Ju gjithashtu mund të shkoni direkt në një nga bastet më të njohura të vendosura në qendër të faqes në faqen kryesore.

Përparësitë kryesore të basteve në Favorite

Librashënuesi Favorit Sport ka shumë përparësi në krahasim me shumë kompani të tjera që pranojnë bastet në internet. Një nga avantazhet kryesore të kompanisë është lehtësia e regjistrimit – mund të hapni një llogari në faqen zyrtare të internetit në vetëm disa minuta. Meqenëse Favorit është optimizuar për pajisjet mobile, gjithmonë do të keni një mënyrë të përshtatshme për të vendosur një bast në majë të gishtave tuaj. Bëni parashikime sportive kudo dhe në çdo kohë nga telefoni ose tableti juaj! Versioni i lëvizshëm i faqes është plotësisht identik me faqen e plotë për PC. Hapni aplikacionin në çdo telefon dhe vendosni sa më shumë baste që dëshironi.

Pyetje rreth Favorit

  • Si të vini bast në sport?

Para se të vini bast për sporte, analizoni me kujdes ngjarjen e zgjedhur. Studioni ku ekipet janë në renditje, në çfarë forme janë, rezultatet e takimeve të fundit dhe ballë për ballë, transferimet e bëra në sezonin e jashtëm. Vlen gjithashtu t’i kushtohet vëmendje informacionit nëse ka lojtarë të skualifikuar dhe të dëmtuar që janë kryesorë për ekipin dhe nuk janë futur në aplikacion për ndeshjen. Dhe, sigurisht, vlerësoni shanset për një rezultat të veçantë të luftës.

  • Çfarë basti mund të vini në sport?

Tregu i gjerë i faqes ju lejon të vendosni baste në të gjitha llojet e ligave, kampionateve dhe turneve të të gjitha sporteve të njohura: nga futbolli dhe boksi te kriket dhe snooker. Dhjetra ngjarje janë në dispozicion për bastet e drejtpërdrejta. Zgjedhja e një linje kërkon gjithashtu vëmendje, pasi ngjarjet kryesore përfshijnë deri në qindra rezultate të ndryshme: 1×2, TB / TM, handikap, bastet e shprehura, bastet në rezultat, gjysma, ndeshja dhe shumë të tjerë.

  • Si të hapni llogarinë tuaj të lojrave?

Regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe zgjat më pak se një minutë. Thjesht duhet të fusni adresën tuaj të postës elektronike dhe të gjeni një fjalëkalim të fortë. Tjetra – tregoni të dhënat personale të mbajtësit të llogarisë dhe konfirmoni marrëveshjen tuaj me Rregullat tona. Pas kësaj, menjëherë mund të filloni bastet për sportet! Sigurohuni që të mbani mend adresën tuaj të postës elektronike dhe fjalëkalimin – pa to do të jetë jashtëzakonisht e vështirë për të hyrë në llogarinë tuaj.

  • Si mund të tërheq fitimet e mia?

Tërheqja e fitimeve bëhet në të njëjtën mënyrë pagese nga e cila është bërë depozita. Për shembull, ju keni bërë një depozitë nga karta juaj bankare. Tërheqja mund të merret saktësisht në këtë kartë bankare. Tërheqjet nga portofoli FP, të cilat plotësohen me para në dorë përmes terminaleve dhe tryezave të parave, mund të merren me para në arkë ose në llogarinë e një prej kartave tuaja bankare të regjistruara në sistem. Ju do të gjeni një listë të metodave të disponueshme të tërheqjes, kohën e përpunimit për aplikime dhe madhësinë e komisionit në seksionin Tërheqja. Kur urdhëroni tërheqjen e parë, do të duhet të verifikoni llogarinë tuaj të lojrave.

  • Sa shpejt bëhet pagesa?

Konfirmimi i tërheqjes në një kartë bankare ose portofol elektronik ndodh brenda 24 orëve. Ju lutemi vini re se në disa raste, përpunimi i një transaksioni nga ana e sistemit të pagesave mund të zgjasë deri në 3-5 ditë pune. Tërheqja e parave te arkëtari përpunohet brenda 3 ditëve bankare. Vendosni bastet tuaja në sport dhe mos u shqetësoni për vështirësitë me tërheqjen e fitimeve tuaja.

Favorit_logo

Bonusi aktual në website-in e bastshkruesit