Menu

Rangers VS Lyon koeficientët në MostBet 03.10.2024

Të dyja skuadrat arritën që në përballjen e parë të këtij raundi kualifikues të shpallen triumfuese duke fituar ndeshjet respektive. Djemtë e Philippe Clemente vijnë pas fitores 2-0 me Malmo duke e bërë në katër numërin e përballjeve të fituara, duke e shbërë performancën e keqe të sezonit të kaluar e cila ishte tepër e ngadaltë.

Skokcezët vijnë me një rekord në këtë përballje, ata kanë humbur vetëm një nga 17 ndeshjet e zhvilluara në shtëpi duke e bërë që dhe kjo përballje të ketë një dozë më të lartë vetbesimi nën mbështetjen e tifozëve. Gjithashtu ata kanë arritur ta mbajnë portën e pastër pa asnjë gol që prej përballjes me Celtic në fillim të shtatorit. MostBet e kuoton gjithashtu si më të favorshëm vendasit në këtë përballje.

Lyon ka një fillim pak më të ngadaltë por besimi u kthye te ta pas mposhtjes së kryesuesve të Ligës së Konferencës Olumpiacos, dhe një fitoreje në kampionatin vendas. Ishte një sfidë ku rritmi nuk mungonte por golat në këto përballje të fundit janë bërë shumë më vonë, duke e gjetur rrjetën pas minutës së 70-të.

Lyon dhe pse në disbalancë sa I përket sfidave në këtë sezon dhe perfomancës ka një faktor historik që është shumë më I favorshëm dhe I lejon që të bëhn pjesë e lojës. Skuadra e Pierre Sage në përballjet e mëprashme me skocezët kanë mundur që të sigurojnë tre fitore nga katër përballje të realizuara. MostBet e kuoton si jo triumfuese por shihet në diferencë shumë më e vogël, 2.53 për fitoren e Rangers dhe 2.77 për një fitore të Lyon. Ju ftoj që bastin tuaj ta zhvilloni në MostBet si një kompani me koeficientë tepër të favorshëm.